Mistrzostwa Świata U-20 Dywizji I w szwajcarskim Herisau

ToSemJa
Junior młodszy

Dołączył: 31 Paź 2008
Posty: 146

PostWysłany: Pon 14:14, 15 Gru 2008    Temat postu: Mistrzostwa Świata U-20 Dywizji I w szwajcarskim Herisau

W pierwszym dniu Mistrzostw Świata U-20 Dywizji I w szwajcarskim Herisau reprezentacja Polski przegrała z Białorusią 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie wybrano bramkarza Nikifora Szczerbę. Warto nadmienić, że trenerem Białorusinów jest Andrei Gusov, dobrze znany kibicom hokeja w Polsce m.in. z występów w Cracovii, Podhalu i SMS Warszawa.

POLSKA - BIAŁORUŚ 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Bramki:

0:1 (17:0Cool Mukhailov
0:2 (36:39) Sheleg - Shinkevich 5/4
0:3 (46:14) Demkov - Kolosov
0:4 (55:54) Verameichyk - Dashkov - Revenko

POLSKA: Szczerba (rez. Witkowski nie grał) - Dronia, Kapica, Cieślicki, Połącarz, Wróbel - Bryk, Kantor, Bryniczka, Szewczyk, Strużyk - Pociecha, Maj, Kulas, Galant, Minge - Maciejewski, Urbańczyk, Witecki, Winiarski, Ziółkowski.

Sędziowie: Olenin (RUS) - Kohler (SUI), Pedersen (NOR).
Strzały: 19-36 (4-11, 9-11, 6-14).
Kary: 16 min. - 10 min.

W poniedziałek o 20:00 Polacy zagrają ze Szwajcarią, która pokonała Estonię aż 12:1. W trzecim meczu Francja wygrała 2:1 ze Słowenią.

mafiamat

Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 116

Skąd: Zdroik

PostWysłany: Śro 18:45, 17 Gru 2008    Temat postu:

Reprezentacja Polski do lat 20 poniosła drugą porażkę podczas Mistrzostw Świata I Dywizji w Herisau. Tym razem Polacy ulegli faworytom i gospodarzom turnieju, zespołowi Szwajcarii. W innym poniedziałkowym meczu Słoweńcy strzelili Estończykom aż 22 gole.

Szwajcarzy, którzy występują przed własną publicznością w roli faworytów turnieju po niedzielnym zwycięstwie nad Estonią 12:1 liczyli na kolejne pewne punkty w meczu z dużo niżej notowanym rywalem. Trener Tomasz Rutkowski w porównaniu ze spotkaniem z Białorusią dokonał kosmetycznej zmiany w składzie, zamieniając ze sobą pierwszą i drugą formację ataku. W pierwszej linii wystąpili tym razem Kasper Bryniczka, Maciej Szewczyk i Mateusz Strużyk, a w drugiej Tomasz Cieślicki, Paweł Połącarz i Marek Wróbel. Mimo tej zmiany w ataku, zgodnie z oczekiwaniami to gospodarze zabrali się bardzo szybko do strzelania.

Na początku spotkania w ciągu 32 sekund najpierw Roman Schlagenhauf, a później Manuel Zigerli pokonali stojącego w polskiej bramce Nikifora Szczerbę i dali swojej drużynie spokojne prowadzenie. Trener Tomasz Rutkowski natychmiast poprosił o "czas", ale niewiele pomogło to jego drużynie. W 7. minucie podczas gry w przewadze po wykluczeniu dla Bryniczki gracz juniorskiego zespołu półfinalisty Hokejowej Ligi Mistrzów, Zürich Lions, Patrick Schommer podwyższył na 3:0. W tym momencie zanosiło się na prawdziwą pogrom, ale do końca pierwszej tercji "Helweci" nie zdobyli już więcej goli, za to kiedy na ławce kar usiadł znany z występów w Kloten Flyers w Nationallidze A Yves Müller Polakom wreszcie udało się wykorzystać przewagę i Kasper Bryniczka strzelił pierwszego dla Polski gola na turnieju w Herisau.

Mimo wszystko Polakom trudno było podjąć równorzędną walkę z zespołem, w którym większość graczy dość regularnie występuje w czołowej europejskiej lidze, szwajcarskiej NLA, a niektórzy mają za sobą także występy w Hokejowej Lidze Mistrzów. W drugiej tercji podopieczni Jakoba Kollikera wciąż przeważali wyraźnie, ale nie udało im się podwyższyć wyniku. Stało się tak za sprawą świetnej postawy Nikifora Szczerby, który był bohaterem drugiej części meczu. Bramkarz SMS Sosnowiec obronił wszystkie 19 strzałów, jakie gospodarze oddali w tej tercji i nie dał się pokonać. Polski zespół na ofensywę "Helwetów" odpowiedział tylko sześcioma uderzeniami. Obie drużyny w drugiej tercji miały po dwie pełne okazje do gry w przewadze, ale żadnej nie udało się wykorzystać. Dodatkowo na dziesięć sekund przed końcem tej części gry sędziowie nałożyli na Szwajcarów karę za nadmierną liczbę graczy na lodzie, przez co podopieczni Tomasza Rutkowskiego również trzecią odsłonę rozpoczynali grając z przewagą jednego gracza.

Przewagi tej nie udało się jednak zamienić na bramkę, a do tego w 46. minucie napastnik HC Ambri-Piotta, Gregory Sciaroni podwyższył na 4:1 dla Szwajcarów rozwiewając wszelkie nadzieje Polaków na odrobienie strat. Przy golu zdobytym przez "Helwetów" gdy sędzia sygnalizował karę dla Polaków asystował Patrick Schommer, który zakończył spotkanie z bramką i dwiema asystami. Do końca spotkania Szwajcarzy jeszcze dwukrotnie grali w przewadze, ale nie zdołali tych sytuacji wykorzystać. Udało im się za to ustalić wynik spotkania na 5:1 podczas gry obu zespołów w równych liczebnie składach. Gola strzelił w 55. minucie Mike Wolf. W środę Polacy rozegrają mecz z najsłabszymi jak na razie na turnieju Estończykami. Rywalami Szwajcarów będą wtedy Francuzi.

Szwajcaria U-20 - Polska U-20 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Minuty kar: 14-14.
Sędziowie: Konstantin Olenin (Rosja) - Daniel Gamper (Włochy), Oleksandr Goworun (Ukraina).

Szwajcaria: Ciaccio - Müller, Josi, Sciaroni, Froidevaux, P. Berger - Fischer, Blaser, Moser, Schlagenhauf, Zigerli - Stoop, Geering, A. Berger, Fuglister, Schommer - Loffel, Baur, Wolf, Cziriajew, Jorg. Trener: Jakob Kolliker.
Polska: Szczerba - Dronia, Kapica, Bryniczka, Szewczyk, Strużyk - Bryk, Kantor, Cieślicki, Połącarz, Wróbel - Maj, Pociecha, Kulas, Galant, Minge - Urbańczyk, Maciejewski, Witecki, Winiarski, Ziółkowski. Trener: Tomasz Rutkowski.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Jastrzębski Klub Hokejowy GKS JASTRZĘBIE Strona Główna -> Rozgrywki międzynarodowe Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)